گزارشی برای آتی

26/5/1390مهندس محمدعلی دلاور نماینده مردم فهیم شهرستان درگز هفته گذشته با حضور در تعدادی از پروژه های عمرانی شهرستان به بررسی روند اجرایی پروژه های و نیز عملکرد ارگانهای ذیربط پرداخت:

بنابر گزارش رسیده در این بازدید که باحضور بخشدار چاپشلو ، ریاست بنیاد مسکن شهرستان (مهندس یزدانپناه)، ریاست شرکت انتقال گاز شهرستان ، ریاست آب وفاضلاب روستایی ، پیمانکار پروژه های طرح هادی شهرستان و جمعی از مسئولان شهرستان از عملیات گازرسانی و طرح هادی روستاهای داغدار و کاهو و نیز عملیات طرح هادی روستای یکه باغ و پلگرد صورت گرفت محمدعلی دلاور ضمن تبریک حلول ماه مبارک رمضان به مقام معظم رهبری و مردم ولایت مدار روستاهای مذکور گفت : در نظر داریم با توجه به پتانسیل های بالای منطقه در قالب طرحهای  هادی با توجه مضاعف تر به نحوه اجرا شرایط ویژه ای را ایجاد کنیم تا بتوانیم گردشگری را در این روستا ها توسعه دهیم ، وی همچنین ضمن انتقاد جدی از سرعت اجرای عملیات های اجرایی و نیز طرح های نقشه های اجرایی یاد آور شد به حمد الله نظام مقدس جمهوری اسلامی به مرحله ای از بلوغ عملی رسیده که اجرای طرح های حساب نشده ای که در آن تمام شرایط اقلیمی و نیاز های مردمی به طور همزمان پیش بینی نشده جایز نیست لذا از مسئولین ذیربط و نماینده شرکت پوریا مسیر سازه ( مجری طرح های هادی شهرستان )مواکدا خواست به تمامی شرایط اقلیمی از جمله سیل خیزی منطقه ، زیبا سازی محیط و سایر عوامل اصولی فنی را در مراحل طراحی و اجرای پروژه ها به طور کامل رعایت نماید و از هر گونه عملیاتی که به دلیل عدم آینده نگری باعث دوباره کاری و ضربه زدن به آبروی علمی شهرستان می گردد جدا خوداری کنند . همچنین در بخش دیگری از این بازدید ایشان با بررسی طرح گاز رسانی روستاهای داغدار و کاهو ضمن تذکر به مسئولین مربوط جهت تسریع روند گاز رسانی خاطر نشان ساخت بنده با هرگونه کار خلاف قانون در هر زمینه ای به جد مخالفم ولیکن اگر یک شهروند روستایی سوا و بر اثر بی اطلاعی از قوانین خارج از حریم روستا اقدام به ساخت منزل مسکونی خود نموده زیبنده نیست با استناد سختگیرانه به قوانین از خدمات رسانی به وی جلوگیری کنیم چرا که ما قوانین را برای ایجاد قوه قهریه در مقابل مردم تصویب نکرده ایم.

در ادامه این دیدار ریاست بنیاد مسکن شهرستان درگز جناب مهندس یزدانپناه ، شرکت  پوریا مسیر سازه آقایان طلابیکی و طراز به ارائه گزارشی از عملکرد خود در پروژه های طرح هادی شهرستان و گازرسانی پرداختند.

در این بازدید ها مهندس دلاور ضمن دیده بوسی با مردم روستا های مذکور به صورت چهره به چهره با مشکلات آنها آشنا شد و هماهنگی های مقتضی را جهت رفع امور انجام داد و ابراز امیدواری کرد تا پایان سال مالی 90 بهره برداری از طرح گازرسانی به روستاهای یکه باغ ، پلگرد ، حاتم قلعه ، قازان بیک ، دولت آباد ، شمسی خان و ... به انجام برسد .

در پایان این دیدار مسئولین شهرستان ضمن اقامه نماز جماعت در جمع صمیمی مردم روستای پلگرد در مراسم افطاری که به همت دهیاری روستا پلگرد و یکه باغ برگزار شده بود حضور یافتند در این مراسم نماینده شهرستان درگز با اشاره دیدار اخیر خود با مقام معظم رهبری خاطر نشان ساخت مقام معظم رهبری با دید وسیعی که دارند علی رغم تمامی مشغله ای که در امور کلان کشوری و بین المللی دارند از تمامی مشکلات ریز و درشت دور افتاده ترین مناطق کشور از جمله درگز همچون مساله اشتغال ، سیلابها . مشکلات معیشتی مردم اطلاع کامل دارند و شخصا پیگیری این موارد شده اند .

در پایان نیز طوماری با امضای اهالی و مسئولین دهیاری ها و شوراهای اسلامی روستاهای یکه باغ ، پلگرد ، داغدار و کاهو جهت تقدیر از زحمات جناب مهندس دلاور و ریاست بنیاد مسکن شهرستان جهت اجرای طرح های هادی در این روستاها به ایشان اهدا گردید.

 

در حاشیه این بازدید ها :

مهندس دلاور ضمن تاکید بر اجرای طرح های کاربردی و اصولی دستور داد از اجرای هرگونه پل لوله ای در طرح های هادی علی الخصوص روستای پلگرد خود داری و بجای آنها از پل باکسی که قابلیت جمع آوری سیلاب ها منطقه را دارند استفاده شود.

نماینده مردم شهرستان درگز اعلام کرد در روستاهای پلگرد ، داغدار ،کاهو و یکه باغ طرح ویژه گردشگری اجرا خواهد شد.

مردم روستای یکه باغ و پلگرد در اقدامی خود جوش ضمن استقبال گسترده از مسئولین شهرستان طی نامه ای که از طرف نماینده شورای روستای پلگرد قرائت شد از زحمات 4 ساله آقای دلاور تقدیر و تشکر شد.

/ 3 نظر / 34 بازدید
mostafa mahdizadeh

سلام وبلاگ خوبی داری اگه یک سایت رایگان میخوای بیا سایته من پیشنهاد بده http://ir-design.ir m76m@ymail.com

براتعلی الهی

سلام دوست وهمکارخوبم، جانباز دیروز، و مجاهدامروز: تصاویر بسیار عالی بود،امیدوارم که روایتگر غم های نهفته در سینه ی آنها در روزگار گذشته هم باشید.

ابراهیم ضیایی (هوال)

خسته نباشی استاد ، آدرس را تغییر دادم . امیدوارم زود به زود بروز بشی و آمید آن دارم که پلگرد نیز در مسیر پیشرفت و آبادانی بیشتر قرار گیرد.