تولد گروه هنری سویدای هزارمسجد

     گروه هنری رزمی وبزمی سویدا شناسنامه اش را در اداره ارشاد شهرستان درگز به ثبت رساند و برای اولین بار در جشنواره موسیقی محلی شهرستان درگز به هنرنمایی پرداخت.

        شهرستان درگز در روزهای پنج شنبه 16مرداد1393 وجمعه 17مرداد1393 میزبان هنرمندان موسیقی بود برای اولین بار جشنواره موسیقیهای محلی در شهرستان هنر پرور درگز برگزار و در سالن اجتماعات اداره ارشاد این شهرستان گروههای مختلف وبنام موسیقی استان از جمله گروه هنری فردای جام از شهرستان تربت جام و ... با حضور هنردوستان شهرستان به نمایش هنرهای خود پرداختن که حضور تنها گروه هنری از شهرستان درگز بنام سویدا در این جشنواره قلب تمام درگزیها را به تپش درآورد و شادی را به منازل آنها برد . این گروه که با حضور جوانان پلگردی و سرپرستی آقای مجتبی قهرمان به تازگی تشکیل و خود رابرای حضور در جشنواره های مختلف آماده می کند با اجرای هماهنگ حرکات رزمی وبزمی و چوب بازی باعث شعف وشادی  حاضرین شد و دل مسولین شهرستان را به آینده ای روشن امیدوار ساخت .

        مجری توانمند جشنواره بارها به تمجید از این گروه پرداخت وابراز امیدواری کرد در جشنواره مهرماه 93 حضور این گروه بتواند باعث جذب مردم شهرستان به مراکز هنری گردد.مدیروبلاگ نیز امیدوار است حمایتهای همه جانبه مردم ومسولین شهرستان و مخصوصا روستای پلگرد بتواند مسیر حرکت این عزیزان در ایجاد شادی وامید در دل مردم را هموار سازد به امید موفقیت گروه .

اعضای گروه عبارتنداز: 1- مجتبی  قهرمان 2- سلیمان کرمی 3-حسین کریمی4- محسن  کریمی  5- هادی  رضوانی(قشمه)  6- مهدی  شیخکانلو (دهل)

چشم ها را باید شست!  جور دیگر باید دید.

 

پیامک آقا رضا آراسته در این خصوص

     دوست خوبم آقا رضا آراسته پیامک زیر را برام فرستاد که با اجازه ایشان می نویسم:

    پروفسور جینوآلفرد:

                اصالت رقص در دنیا فقط وفقط ازآن کردها میباشد، هفت ویژگی رقص کردها که در هیچکدام ازدیگر رقصهای دنیا وجود ندارد عبارتنداز:

1- بالا بردن دستها وبرهم زدن نشانه ی شکر گزاری ازخداست.

2- شاباش کردن دستمال وچرخاندن آن در آسمان نشانه ی آزادی آنهاست.

3- کوبیدن پاها بر روی زمین وبشکن زدن نشانه ی وطن دوستی و وابستگی آنها به خاک میهن است.

4- چرخیدن ویکدیگر را نگاه کردن نشانه دوست داشتن وهمدلی آنهاست.

5- لباس قرمز وهم نوع نشانه یک رنگی ویکپارچگی آنهاست.

6- یکی درمیان قرار گرفتن زن ومرد در صفوف رقص نشانه ی تساوی حقوق زن ومرد است.

7- دست در دست هم گذاشتن نشانه ی اتحاد ومهر و دوستی آنهاست.

 با سپاس فراوان از پهلوان رضا آراسته بخاطر ارسال پیام علائم هنر زیبای بزم کرمانجها

/ 6 نظر / 41 بازدید
آرمانسرا

سویدا آغازی است بر پایان هر چه تاریکی، نگذارید این بامداد روشن به شامی ترسناک دگرگون شود!؟!؟؟!

هوال

هنر و هنرمند را باید همیشه پاس داشت. ایجاد این گروه هنری کار بسیار ارزنده و ستودنیست.

دبیر باشگاه کشاورزان جوان لاین نو

دست مریزاد جهت تشکیل این گروه هنری واقعا جای تقدیر دارد جناب آقای مزروعی عزیز جهت هماهنگی بیشتر جوانان روستای خویش وکمک به توسعه روستا کاشکی جهت تشکیل باشگاه کشاورزان جوان در پلگرد اقدامات لازم را انجام دهید

حسین

کار قشنگی است حمایتشان کنیم. اگر کارهای خوب خوانندگان کرمانج نبود بی شک زبان کرمانجی به فراموشی سپرده می شد. زنده بادکرمانج وکرمانجی

حسین

کار قشنگی است حمایتشان کنیم. اگر کارهای خوب خوانندگان کرمانج نبود بی شک زبان کرمانجی به فراموشی سپرده می شد. زنده بادکرمانج وکرمانجی

ارتین درگز

هی هی جانی وه بگرم ملاوا سر له ژور پر کارک رنده دسی وه نیشو [گل][دست][دست]