تأملی در برخی نظرات خصوصی که درمورد گروه هنری سویدای هزارمسجد داده شده!

      برخی دوستان در کامنتهای خصوصی ای که برایم نوشته اند از تشکیل گروه فوق ابراز دلواپسی نموده اند! و  راه شهدای گرانقدر ، نقش پیشینیان و اهداف پهلوانان را در تضاد با این برنامه ها دانسته و ...

       ضمن احترام به این نظرات به اعتقاد بنده :

   اولا) حتی اگر فعالیت گروه فوق به نظر ما ناصواب  آید نباید زود قسم حضرت عباس بخوریم و از شهدا مایه بذاریم چرا که این کوچک کردن ارزشهاست نه بازداشتن از منکرات !

  ثانیا) بارها شنیده ایم " انتخاب بد از بدتر" حکم عقل است وکار عاقل وما اگر چشم بازکنیم و منکرات و معضلات موجود در جامعه ی جوانان را ببینیم و بشناسیم گواهی خواهیم داد که این گروه بد را انتخاب کرده اند نه بدتر!

   ثالثا) رفتن در مسیری که ناظر و ناظرینی دارد و چشم هایی آنرا می بینند و قضاوت می کنند و انحراف را ازمستقیم مشخص می کنند ودرست را از نادرست  خود انتخاب کنی به مراتب بهتر از حرکت در مسیر تاریک و با چراغ خاموش است! زیرا زمانی متوجه اشتباهت خواهی شد که یا از درّه پرت شدی یا بامانع سخت برخورد کردی در هر حال هلاک شدی و راه بازگشتی وجود ندارد!

  رابعا) حرکات رزمی وبزمی کرمانجی ورزش است ویکسان دانستن آن با سایر رقص ها که محرک اند و شاید لغزش خطای دید وفکر ماست و شاید هم برداشت نادرست از دین!

  خامسا) شادی وشادکردن دل مسلمان در دین مبین اسلام امری است ممدوح و پسندیده و قطعا معرفی این دین به غم و ضد شادی مذموم است و نابخشودنی!

  سادسا) به قول مهدی اخوان ثالث : گرچه گلچین نگذارد که گلی بازشود       

                                                                توبخوان مرغ سحر بلکه دلی باز شود.

سابعا) ...

/ 17 نظر / 31 بازدید
نمایش نظرات قبلی
يك دوست

مديرمحترم آرمانسرا: باسلام،درانجام رسالت فرهنگي واصلاح جامعه،آرامش،متانت ووقارهمراه باسعه صدرلازم است.واگراشكالي هست،سعي كنيد نرم وآهسته ومسالمت آميز،مرتفع كنيد،نه باخشونت واهانت برادرعزيز به جاي منگال، ازچنگال استفاده كن.

شویشکاهشن

بادرودوسلام.جناب مزروعی به این "یک دوست"بفرماییدهمینی که هست،شایدهشک بودن آن بخاطراثرات خشکسالی امساله!!

آرمانسرا

تو که مرا دوست خطاب کرد ه ای ، همه دوستان من دارای نام و نشان هستند، دست کم یک رد و نشانی از خودت بر جای بگذار تا دانشی تر با هم سخن بگوییم و به بازخوردی پسندیده برسیم. سخن دیگر اینکه :ماهنامه سویدا دستاورد 11 سال پشت در ارشاد برای دریافت پروانه ایستادن است و 11 سال خون دل خوردن است؟! برای چشم و چراغ بودن این ایل گسترده بی کتاب و بی نام و نشان به نام"کرمانج" سویدا صدا و بلندگوی ماست. لطفا" این صدا را از ما نگیرید. بنده افتخار می کنم که نماینده این ماهنامه مَهین در شهرستان کلات نادری هستم و هر از گاهی نیز در آن می نویسم!؟!؟

يك دوست

شمامديرمحترم آرمانسرا ، بزرگواروعزيزيد،خداي ناكرده قصدجسارت نبود،امابه محضرشماعارضم كه: 1- بنده همه كساني راكه به دين،ميهن،فرهنگ ومردم خودخدمت مي كننددوست خطاب ميكنم.وشماهم ازاين دايره خارج نيستيد. 2-اظهارنظربنده هم فقط درباره ، مطلب پنجشنبه93/5/23 شمادراين صفحه بود نه درباره ماهنامه سويدا-پس دقت كنيد 3-حيفم آمددرآرمانسرايي كه جنابعالي درپي ايجادآن هستيدچيزي غيرازلطافت ،مهرباني وتاليف قلوب وارشاد،ماوا بگيرد،قطعا"شماهم دنبال آن نيستيدوازروي غفلت بوده است. 4-مهم نيست چه كسي ميگويد،دقت كنيدچه ميگويد. 5-اگردوست نداريد مطالب شمارانقدوبررسي كنيم،به روي چشم

يك دوست

پاسخ شما دندان شكن بود محصول امسال دروطن بود نرسداين جواب به عقل هيچ جن احسنت به تو، شويشكا هشن نازنيني، ارادتمندم

..............

نمیدانم‏ ‏اگر‏ ‏اسلام‏ ‏را‏ ‏از‏ ‏بعضی‏ ‏هابگیری‏ ‏بازهم‏ ‏چیزی‏ ‏برای‏ ‏سرپوش‏ ‏گذاشتن‏ ‏روی‏ ‏کارهاوافکاراتشان‏ ‏دارند‏ ‏البةتقصیر‏ ‏این‏ ‏ها‏ ‏نیست‏ ‏اسلام‏ ‏رابد‏ ‏تعریف‏ ‏کردن‏ ‏به‏ ‏دل‏ ‏مگیر‏ ‏ید‏ ‏دوستان‏ ‏یک‏ ‏عده‏ ‏دوست‏ ‏دار‏ ‏ند‏ ‏بحث‏ ‏فرهنگی‏ ‏رالکه‏ ‏دارسیاست‏ ‏کنند‏ ‏باز‏ ‏میگویم‏ ‏تقصیرشان‏ ‏نیست‏ ‏نخود‏ ‏مغز‏ ‏اند‏ ‏بی‏ ‏دفاع‏ ‏.......

مهدی نادرپور

سلام، از وبلاگت لذت بردم خیلی قشنگه

مهدی نادرپور

سلام، از وبلاگت لذت بردم خیلی قشنگه

ارتین درگز

با درود / با قدرت کارتون رو ادامه بدید کور شود هر ان کس که نتواند دید [چشمک][تایید] مالاوا سر له ژور

مجید

اتفاقا عالیه احمد جان زیاد تحویل نگیر زنده باد کرمانج