با تبریک عیدسعیدفطری

- همزمان با تمام نقاط کشور نماز عیدسعید فطردر پلگرد نیز در حسینیه نیمه کاره پلگرد باشکوه برگزارشد و حضور پلگردیهای مهاجر به سایرشهرستانها بیش از سالهای قبل مشهود بود و حسینیه مملوّّّ از مردان وزنان نمازگزار شد.

- نماز به امامت نادرحسین قهرمان و مکبری جواد صلاحی برگزار گردید.

- بعد از نماز با شکلات و بیسکویتهایی که طبق معمول مردم از منازل شان آورده بودند از نمازگزاران پذیرایی شد.

- گروهی جهت جمع آوری فطریه(نفری 3500 تومان اعلام شد که با اعتراضهای زیر زبانی بعضی مواجه شد و این گروه میگفتندگندم کیلویی 700 تومان فروختیم و 3 کیلو گندم 2100 تومان می شود نه 3500 !! ) به میان جمعیت آمده وبا دعای رحمت والدین مردم را به پرداخت بیشتر تشویق می کردند.

- رجبعلی علیپور(منتخب این دوره مردم جهت شورای روستا)  اولین سخنران بعد از نماز بود که به زبان کرمانجی سخنرانی کردند و ضمن تشکر از مردم جهت شرکت در انتخابات اعلام کردند: ما در تمام اوقات شبانه روز در خدمت شماییم و برای ما زمان مهم نیست مهم این است که بتوانیم مشکلات شما را حل کنیم.

    ایشان ادامه دادند: حسینیه و مسجد روستا در شأن مردم ما نیست همت کنید اول حسینیه و بعد مسجد را بسازیم .

   همچنین افزودند:  در روستا با بعضی از مردم حرف نمی زنیم که من مخلص تمام اینها هستم و آماده ام با تمام این عزیزان آشتی کنم.

در پایان سخنرانی ایشان آقایان حاج محمدعلی صفایی و قربان آذری که در صف جلو به دیوار تکیه داده بودند بلندشده دست رجبعلی علیپور را گرفته نزد رضا قلی کریمی بردند این دو همدیگر را بوسیدند و مردم با ذکر صلوات این آشتی را جشن گرفتند.

سخنران دوم آقای حسن کرمی (دیگر منتخب این دوره مردم برای شورای روستا) بودند ایشان به زبان کرمانجی گفتند : من  نیز از مردم پلگرد بخاطر شرکت صد در صدی در انتخابات و به فرمایش مقام معظم رهبری خلق حماسه ی سیاسی تشکر می کنم و همچنین تشکر می کنم از اعضای شورا و دهیار دوره قبل روستا که زحمات فراوانی کشیدند و کارهای بزرگی کردند .

    آقای کرمی با انتقاد از کسانی که می گویند شوراهای دوره قبل کاری نکردند گفتند: آنها زیادی کردند بدون شک می توان بزرگترین کار آنها را اجرای طرح هادی روستا نامید و اینجا اعلام می کنم اگر وجود رضاقلی کریمی شاید این طرح اصلا اجرا نمی شد من ضمن اینکه از آقایان علی صفایی و جمشید و حاج احمدعلی ارجمند به خاطر تخریب منازل شان تشکر می کنم نباید فراموش کنیم که بیشترین خسارت را رضا قلی کریمی متحمل شدند و با تخریب 3000 - 2000 متر مربع از قرار متری 000 100 تومان از باغ ایشان طرح هادی شروع شد.

[ در پایان مراسم اینجانب در بیرون حسینیه با آقای رجبعلی علیپور احوالپرسی کردم که ایشان ابراز امیدواری کردند با برادران سلیمانی نیز آشتی کنند]